Budapest Fashion Week 3. felvonás – Punkok és kisasszonyok
A most már mondhatni nagy múltú Budapest Fashion Week immár 27. alkalommal került megrendezésre. Idén is a Városligeti Műjégpálya impozáns épületé adott helyszínt a rendezvénynek.
Ezúton is köszönjük a meghívást a szervezőknek, nagyon élveztük a bemutatókat és a csodás helyszint.
A Budapest Fashion Week őszi/téli szezon bemutatójának harmadik napján a kollekciók egy részét a túlzás és extravagancia, máshol pedig a klasszikus nőiesség vagy mese világ jellemezte.
Az harmadik nap tervezői voltak: TAMKA, ILONA SZABÓ, NORBI RAMONE, ELI.B ÉS BRAUNITZER BORBÁLA
Norbi Ramone
A designer zenesz csaladbol szarmazik, es kezdetben sajat maganak alkotott fellepo ruhakat. Kesobb ugy gondolta a noi ruhak tobb kihivast jelentenek, ezert azal is elkezdett foglalkozni. Legnagyobb inspirációt a Punk, a shock- rock világa, és a ’80-as – ’90-es évek disztópikus filmjei adták.
Ez az apokaliptikus jövőképfestés, és a rock’ n roll élet lázadó esszenciája látható a mostani kollekción is. A tervező nem riad vissza az extra anyagok felhasználásától sem az öltözetekben, mint az autó alkatrészek. Az öltözetek nagyon színesek és eredetiek, főként átalakított vagy átfestett farmerrel dolgozott a designer. A kollekcio abszolút nem trend követő, inkább egy külön réteget szolgál ki, es az extrémitás határát feszegeti. Nagyon dinamikus, jó hangulatú bemutató volt, tényleg vissza repített minket a ’80-as – ’90-es évek disztópikus film világába, és az este legütősebb darabjait láthattuk rögtön nyitásként.
Borbála Braunitzer
A tervező frissen végezett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mesterképzésén mint divat- és textiltervező. A bemutatott mini kollekció a designer diploma alkotása volt es a “Fabula” címet viselte La Fontaine fabuláiból kiindulva, és a természethez és az állatvilághoz való személyes kötődése inspirálta. A felhasznált anyagok értékéhez, esztétikájához és – elsősorban a szőrme és a bőr állati eredetéhez méltóan – kézműves technikákkal kidolgozott, kísérleti jellegű kollekció született innovatív technológiai megoldásokkal és intenzív látványvilággal.
A kollekció nem volt ismeretlen számunkra, ugyanis a MOME októberi divatbemutatóján is feltűntek a darabok. Nagyon jót tett a kollekciónak, hogy itt külön volt bemutatva, és a modellek a kifutón plusz mozgás elemekkel erősítettek rá az egyes darabokra. A kollekció nem trend követő, inkább egyed szabászati remekekből állt.
ELI.B
Az olasz vendég designer már többször részt vett a Budapest Fashion Week rendezvényeken. A kollekciót az 50-es évek nőies vonalvezetése jellemezte, és a zöld szín minden mennyiségben. Olívazöld, mohazöld, neonzöld, smaragdzöld, mentazöld és még sorolhatnánk, kiegészítésképp némi fekete és fehér kíséretében. Klasszikusabb szabás vonalak, elegancia, néhol csipetnyi franciás sikk és masnik voltak a főbb jegyei a kollekciónak.
Tamka
Bükki Tamara a márka tervezője, mostani kollekciója a „Refarmer” nevet kapta, amely a recycling és upcycling jegyében született. A használt kabátok, ruhák, nadrágok számára inspirációs forrásként működnek, célja, hogy egy mások számára már használhatatlan darabnak új karaktert adva újra életet leheljen bele és azt újra hordhatóvá tegye. Nagyon tetszetős volt, hogy az upcycling nem kizárólag a ráapplikálásokra korlátozódott. A darabokra jellemző volt, hogy a farmert egy nagyon más minőségű anyaggal kombinálta, például tafttal vagy csipkével. A kivágott kabát hátuljak átlátszó anyaggal pótlása adott egy pikáns szexis mivoltot, máshol pedig a hossz toldása eleganciát kölcsönzött az egyes daraboknak. Fiatalos, nőies kollekciót láthattunk a kifutón.
Ilona Szabó
Az általa tervezett ruhák egyediek -nem készül kettő egyforma-, nagyon színesek. A bemutatott kollekció a No.8 címet viselte, hiszen ez volt a tervező 8. kollekciója. A kollekcióra a „mindent mindennel” volt a jellemző. A designer elmondása szerint ő nem követ terveket, ez látszott is a kollekción, hiszen koncepciót nem véltünk felfedezni benne. Nem trend követő, anyagok és minták túlzott ötvözése volt a jellemző minden darabra. Számunkra már-már giccs kategóriába esett néhány darab, főleg mikor egy outfiten belül 3 fele állat minta jelenik meg, vagy a letisztult fehér csipke ruhára túlméretezett színes trapéz ujj van rábiggyesztve. Dehát ilyen ez a pop kultúra, mindenkinek megengedi az alkotói szabadságot, az esztétika az már más kérdés.